pages

Kısaca Beta Ecdysteron

Kısaca Beta Ecdysteron

SPİNAT, Beta-Ecdysteron açısından zengin bir ıspanak özü içerir. Birçok bilimsel araştırma ve spor uygulamaları Beta-Ecdysteron’un kas geliştirme ve kuvvet egzersizlerinde süper bir katkı maddesi olduğunu göstermiştir. Ecdysone, tüketilen gıdalarda bulunan proteinlerin vücut proteinlerine veya kas hacmine dönüştürülmesine yardımcı olabilir.

 Beta-Ecdysteron “Mesobolin“ adı altında doğal, yan etkisi olmayan ve doping sayılmayan bir Ergogenic olarak güç artırımında daha 1980’li yıllarda Rus özel birlikleri ve profesyonel sporcular tarafından  kullanılmıştır. Artık hayvanlar ve de insanlar üzerinde yapılan birçok bilimsel araştırma Beta-Ecdyson’un anabolik etkisini ispatlamıştır. Hatta bugün suni bir anabol olan “Methandrostenolone (Dianabol)” ile de karşılaştırılmaktadır.

 SPİNAT, Beta-Ecdysteron ve Turkesteron içerir ve tüketilen gıdalarda bulunan proteinlerin vücut proteinlerine veya kas hacmine dönüştürülmesine yardımcı olabilir. Beta –Ecdysteron, Amerika’da Creatine ve Protein konsantreleri ile birlikte en çok tercih edilen sporcu gıdası olmakla birlikte zaman zaman creatine’den de üstün görülmektedir.

 SPİNAT, Beta-Ecdysteron’a ilaveten Turkesteron da içerir. Bazı bilimsel araştırmalar anabolik etkisi göz önüne alındığında Turkesteron’un daha etkili olduğunu bazı bilimsel araştırmalar ise Beta-Ecdysteron’un daha etkili olduğunu göstermiştir.

Spinat (Beta-Ecdysteron)

Yorumunuzu bırakın

Not: HTML çevrilmez!

Gönder