pages

Hakkımızda


Başlıksız Belge

GENRISE
GENRISE, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, vitaminler, mineraller, antioksidanlar, diyet ürünleri, bitkisel ürünler ve sporcu gıdalarını kapsayan 95 çeşit ürün ile Ankara'daki fabrikasında üretimini sürdürmektedir.
Genrise; Eczacı Sadık Çınar’ın dünyanın birçok noktasında, gerek bitkisel ekstraktların etki mekanizmaları, hammaddenin elde ediliş ve saflık değerlerinin tespiti süreci, üretim sürecinde katedilen aşamalar, gerekse üretimde kullanılan tüm cihazlar ve teknolojilerine yönelik 6 yıla yakın süredir yapmış olduğu araştırmalar ve incelemeler sonucunda kurulmuştur.
Genrise, Türkiye’de dünya standartlarına uygun ürünler üreterek, öncelikle uzman kanalların bilinçlendirilmesini, dolayısıyla tüketicinin bilinçlendirilmesini ve bu ürünlerin doğru kullanımının sağlanarak, sağlıklı bir topluma kavuşulmasını misyon edinmiştir

Genrise’ın vizyonu ise; Türk toplumuna ve sağlık sektörüne katkı sağlamak adına, dünyadaki gelişmeleri incelemek, araştırma-geliştirme çalışmalarıyla, sektöre yeni ürünler sunmak ve tüm bu çalışmalarla dünya genelinde sektörün öncülerinden olmaktır.

Genrise, dünyada kabul görmüş formülasyonlara, eczacılar, gıda mühendisleri, danışman doktorlar ve uzmanlardan oluşan geniş kadrosunun birikimini ve AR-GE çalışmalarını da ekleyerek; dünya standartlarında GMPkoşullarında ( Good Manufacturing Process - İyi Üretim Uygulamaları ) üretim yapılmaktadır. Genrise ürünlerinde kullanılan hammaddeler saflık oranı en yüksek olanlardan seçilmektedir. USP ( US Pharmacopea – Amerikan Farmakopesi ), Türk Farmakopesi ( ilaç ve eczacılık standartları ) ve gıda kodeksine uygun olarak, hem kendi bünyesinde, hem de bakanlık bünyesindeki laboratuarlarda test edildikten sonra, gelişmiş teknolojilerle, tablet, sert ve yumuşak jelatin kapsüller, sıvı ve toz karışımlar halinde üretilmektedir. GMP standartlarında, ileri teknolojiye sahip cihazlarla üretilen ve bu sayede standardizasyonu sağlanan Genrise ürünleri, çevreye duyarlı ambalajlarda; en gelişmiş emniyet sistemleri ile uluslararası standartlara uygun olarak paketlenerek Türkiyeve yurtdışında Rusya, Ukrayna, İsrail, Suriye, Ürdün, Lübnan, Cezayir ve Afganistan’da güvenle satışa sunulmaktadır.
GENRISE ürünleri; kullanılan hammadde kalitesi, ürün kalitesi ve üretim standardı açısından WFSO ( World Food Safety Organisation - Dünya Gıda Güvenliği Örgütü ), AJA ( Anglo Japanese American), UKAS Quality Management gibi birçok uluslararası kuruluş tarafından değerlendirilerek, ‘ Yüksek Kalite Ürün ve Üretim ‘ ( ISO 22000, ISO 9001-2000, UKAS Reg no059-A ) belgesi almaya hak kazanmıstır. Genrise ürünlerinin her biri Türkiye’de ilgili bakanlıklar tarafından ruhsatlandırılmıştır.
Genrise, Türkiye’de üretim yapma avantajıyla, MCT OIL, SPINAT, GUARANA, PCV ( Protein-Creatine-Vitamin), gibi birçok farklı ürünü, Türkiye pazarına sunan ilk firma olmanın da gururunu yaşamaktadır. Dünya genelinde her geçen gün, sağlıklı yaşam, anti-aging ve sağlıklı beslenme konularında birçok önemli gelişmeye şahit olmaktayız.Bu alanda son trend; organik ürünlerin tüketilmesi; anti-oksidanlar ve doğal bitki özlerinden elde edilen diyet ürünlerinin kullanımının hızla artmasıdır. Doğal ürünlerin ortak özelliği ise, vücutta ihtiyaç oranında kullanılabilmesi ve fazlasının vücuttan kolayca atılabilmesidir.
Genrise; metabolizmayı düzenleme, bağışıklık sistemini destekleme, kilo alma ve verme, kas ve kemik sistemini güçlendirme, stres ve yorgunluk etkilerini azaltma, özellikle sporcularda performansı arttırma gibi insan vücuduna sayısız faydaları olan, ÜLKEMİZ İÇİN YENİ birçok ürünü, SİZİN İÇİN DAHA FAZLASI sloganını ilke edinerek, Türkiye genelinde eczaneler aracılığıyla; doktor, eczacı, diyetisyen ve uzmanların kontrolünde kullanımına sunmaktadır.KALİTE VE GÜVENİLİRLİK

Genrise, tüketime sunduğu ürünlerinde, kalite ve güvenilirliği her zaman standart bir şekilde korumak amacıyla, üretim öncesi ve sonrası tüm aşamalarda gereken maksimum titizliği göstermeyi kendisine temel prensip edinmiş bir kuruluştur.

Bu amaçtan yola çıkarak;

Genrise ürünlerinde kullanılan hammaddeler, saflık oranı en yüksek olanlardan seçilmektedir. USP ( US Pharmacopea – Amerikan Farmakopesi ), Türk Farmakopesi ( ilaç ve eczacılık standartları ) ve gıda kodeksine uygun olarak, hem kendi bünyesinde, hem de bakanlık bünyesindeki laboratuarlarda test edildikten sonra, gelişmiş teknolojilerle, tablet, sert ve yumuşak jelatin kapsüller, sıvı ve toz karışımlar halinde üretilmektedir.

Laboratuvar koşullarında GC, HPLC, mikrobiyolojik ve mikroskobik analiz yöntemleri kullanılmaktadır. Bitmiş ürünler üzerinde yapılan sertlik tayini, dağılma testleri, ağırlık ortalaması ve ağırlık sapması tayini, tablet çap ve kalınlık testleri sayesinde, tüketiciye testlerden geçmiş kaliteli ürünler sunulmaktadır. Üretilen her seri için yapılan testlerin sonuçları, ISO standartlarına uygun şekilde raporlar halinde saklanmaktadır.

Genrise, sert jelatin kapsül olarak bitkisel kapsül kullanmakta ( vejetaryen kullanıma da uygun ) ve dünyanın en kaliteli hammadde üreten firmalarından hammadde temin etmektedir. Saflığı ve kalitesi yüksek hammaddeleri, en yeni teknolojileri kullanarak işlemektedir. Genrise Üretim tesislerindeki tüm cihazlarımızın, eczacılık düzeyinde, GMP ( Good Manufacturing Process - İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında ve bilgisayar kontrollü olması sayesinde, standart üretim her zaman sağlanabilmektedir. Bu da Genrise kalitesinin güvencesidir.

Genrise, üretim öncesi ve sonrası süreçte, ekipmanların sterilizasyonunda çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallar kullanmaktadır. Laboratuvar, üretim ortamı ve makine-ekipman sterilizasyonu oldukça hassas bir şekilde yapılmaktadır. Örnek olarak, tablet basım ünitesinin ikinci bir üretime geçebilmesi için makine temizliği ve sterilizasyon işlemleri yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

Genrise ürünleri, gelişmiş teknolojiyle paketlenmekte ve tüm emniyet sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılan emniyet sistemleri arasında aluminyum folyolu kapak ağzı kapama sistemi ile ürünler el değmeden paketlendikten sonra, dış ortamlardan izole edilerek doğallığını sağlıklı şekilde koruması sağlanır. Ambalaj kutularının kapak bölümlerinde, streç film emniyet bandı ve çocuk emniyet kilitli kapak kullanılarak ürünlerin kullanım güvenliği arttırılmıştır. Ürünün etkinliğini; ısıya, ışığa ve neme karşı koruyan amber ,yeşil, mavi ve beyaz renklerde, doğaya zararsız, ambalaj materyalleri kullanılmaktadır. Ürün ambalajlarının üzerinde üretim ve son kullanma tarihleri lazerjet sistemi ile yazılmış olarak bulunmaktadır. Bütün Genrise ürünlerinin ambalajları, uluslararası sağlık sertifikalarına sahiptir.

Genrise doğal takviyeleri, kullanıcılarına optimum etki için dizayn edilmiş özel ürünlerdir. Uzman kadromuz, etki mekanizmasına inanmadığı hiç bir ürünün üretimine onay vermemektedir. Bu nedenle, dünyada yapılan çalışma ve deneyler sonucunda kendisini ispatlamış ürünler üretilmektedir.


Genrise üretim tesisleri, TS EN ISO 9001-2000 ve TS EN ISO 22000 belgelerine sahip olup, bu standartların güvencesiyle üretim yapmaktadır.

Genrise, Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarını Türkiye’de ki saygın Üniversitelerle birlikte sürdürmektedir.